Asset Publisher Asset Publisher

Wrześniowy Lubelski Głos Lasu

Wersja elektroniczna najnowszego numeru „Lubelskiego Głosu Lasu”, magazynu pracowników RDLP w Lublinie. Zapraszamy do lektury!

W najnowszym numerze wracamy pamięcią do tegorocznych Ogólnopolskich i Regionalnych Obchodów Święta Lasu w Janowie Lubelskim, które patronatem narodowym objął prezydent RP Andrzej Duda. Wydarzenie to miało szczególny charakter z wielu względów. W stulecie odzyskania niepodległości odsłoniliśmy pomnik upamiętniający leśników poległych i pomordowanych w walce o wolną Polskę, posadziliśmy pamiątkowy dąb poświęcony przez papieża Franciszka, a nagrody i odznaczenia otrzymały osoby szczególnie zasłużone dla polskiego leśnictwa.

         Na łamach wrześniowego numeru Lubelskiego Głosu Lasu wiele miejsca poświęcamy również tradycyjnemu bartnictwu, które wraca do łask po latach niebytu. Lasy Państwowe podjęły się reaktywacji tego dziejowego rzemiosła przyczyniając się do poprawy sytuacji cennego gatunku jakim są pszczoły.

     Istotnym wydarzeniem dla lubelskiej braci leśnej była w ostatnim kwartale wizyta delegacji leśników niemieckich z terenu Badenii-Wirtembergii. Partnerska współpraca z Dyrekcją Lasów we Freiburgu przynosi wymierne obustronne korzyści. W przyszłym roku będziemy obchodzili jubileusz 25-lecia współdziałania zaprzyjaźnionych dyrekcji.

Aby pobrać wrześniowy numer „Lubelskiego Głosu Lasu” <kliknij tutaj>.