Asset Publisher Asset Publisher

UKAZAŁ SIĘ GRUDNIOWY NUMER „LUBELSKIEGO GŁOSU LASU”

W ostatnim w tym roku numerze „Lubelskiego Głosu Lasu” podsumowujemy udział leśników z lubelskiej dyrekcji Lasów Państwowych w obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości. Tę wyjątkową  rocznicę upamiętnili oni na różne sposoby; m.in. sadząc „dęby niepodległości”, tworząc „Leśne Arboretum Niepodległości” czy też włączając się w akcję „Ognie Niepodległości”. Szczególnego  wymiaru nabrały zaś obchody ogólnopolskiego Święta Lasu w Nadleśnictwie Janów Lubelski, w trakcie których odsłonięty został pomnik poległych i pomordowanych leśników.

100-lecie powstania świętowały w tym roku  trzy nadleśnictwa: Parczew, Chełm i Puławy, które to na różne sposoby starały się upamiętnić ten jubileusz. W numerze przybliżamy też miejsca związane z historią w leśnictwie Brzozowica i postać Edwarda Trzeciakaleśniczego wyróżnionego medalem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”. Nieco skromniejszy – choć równie ważny – jubileusz 15-lecia powstania świętował w tym roku Zespół Reprezentacyjny Sygnalistów Myśliwskich „Polesia Czar”, działający przy RDLP w Lublinie. Pokazujemy jak rozwijał się w tym czasie  i w jakich wydarzeniach uczestniczył.

„Lubelski Głos Lasu” jest dodatkiem regionalnym do ogólnopolskiego  magazynu „Głos Lasu”, adresowanego do pracowników Lasów Państwowych i wydawanego przez  Centrum Informacyjne LP w Warszawie.

Zapraszamy do lektury!