Asset Publisher Asset Publisher

Obchody Święta Niepodległości

101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości obchodzona była świątecznie i radośnie.

Już 10 listopada Nadleśniczy Tomasz Bylina reprezentował Nadleśnictwo Biała Podlaska w gminnych uroczystościach poświęconych Niepodległej w Sworach. Po mszy świętej i złożeniu kwiatów, przy pomniku z 1929 roku upamiętniającym 10 rocznicę odzyskania wolności, w asyście straży pożarnej, wszyscy zaproszeni goście udali się do szkoły podstawowej, aby podczas wspaniałego programu artystycznego, dalej świętować.

Fotogalerię z obchodów w Sworach można obejrzeć tutaj:
 

lub tutaj:

Następnego dnia (11 listopada 2019 r.) miały miejsce miejskie obchody odzyskania niepodległości, które rozpoczęły się uroczystą mszą świętą. Następnie delegacje złożyły kwiaty przy pomniku orła na Placu Wolności w Białej Podlaskiej. Nadleśniczy złożył okolicznościowy wieniec również przy pamiątkowej tablicy na kamieniu (w Kaliłowie), która została odsłonięta w 100 rocznicę odzyskania niepodległości, jako dowód wdzięczności od pracowników Nadleśnictwa Biała Podlaska za odzyskaną wolność.

Ważnym wydarzeniem było wzięcie udziału w uroczystości nadania sztandaru Bialskiemu Batalionowi Polskich Drużyn Strzeleckich im. ks. gen. Stanisława Brzóski, które miało miejsce w Rokitnie. Wieczorem zaś, w „Kwaterze głównej” KSOPiT-u,  kontynuowano obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości poprzez śpiewanie pieśni patriotycznych.


Obchody Święta Niepodległości z członkami KSOPiTu / fot. archiwum Tomasza Byliny