Asset Publisher Asset Publisher

Z Łosiem przez las - cz. 3

Za zaśmiecanie lasu mandaty w wysokości do 5 tys. zł., za wypalanie traw kara w wysokości nawet do 30 tys. zł. Dodatkowo – wzmocnienie wykrywalności m.in. przez zastosowanie fotopułapek oraz dronów – to tylko niektóre propozycje legislacyjnych zmian, które miałyby zwiększyć skuteczność ochrony zasobów leśnych w Polsce przed tzw. szkodnictwem w lesie, czyli kradzieżami drewna, wyrzucaniem śmieci oraz wandalizmem. Michał Woś, minister Środowiska zapowiedział, że do 2021 roku Lasy Państwowe zostaną zaopatrzone w 10 tys. nowych fotopułapek.

Wiecej informacji o zaostrzeniu kar za wyrzucanie śmieci znajdziesz tutaj <kliknij>Jak problem tzw. szkodnictwa w lesie, głównie zaś zaśmiecania widziany jest z perspektywy Nadleśnictwa Biała Podlaska oraz w ogóle lasów Lubelszczyzny, w programie mówią: Ewa Pożarowszczyk, rzecznik prasowy i kierownik Zespołu ds. Komunikacji Społecznej w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie, Krzysztof Senczyk, Inżynier Nadzoru w Nadleśnictwie Biała Podlaska i Tomasz Bylina, Nadleśniczy w Nadleśnictwie Biała Podlaska.

 

Zapraszamy do odsłuchania audycji.

Link do audycji:

https://www.rdc.pl/podcast/z-losiem-przez-las-18-09-2020/

Audycji leśnych „Z Łosiem przez las” można słuchać w Polskim Radiu „Radiu dla Ciebie” na 103,4 FM  w każdy piątek o godz. 6:35.

 

Link do wszystkich audycji:

https://www.rdc.pl/publicystyka/podcasty/z-losiem-przez-las/