Asset Publisher Asset Publisher

Samica bielika wróciła na wolność

„Ptasi Azyl”, działający w ramach warszawskiego Ogrodu Zoologicznego, wypuścił na wolność 29 lipca br. samicę bielika, która została uratowana m.in. przez leśniczego Jarosława Mydlaka z Nadleśnictwa Biała Podlaska.

Bielik jest największym lęgowych gatunkiem ptaka drapieżnego w Polsce. Samice tego gatunku, osiągają masę ciała do 6 kg przy rozpiętości skrzydeł do 2,5 m.W ubiegłym roku nasz leśniczy otrzymał informację o rannym bieliku. Jako, że jest pasjonatem ornitologii, natychmiast udał się we wskazane miejsce. W poszukiwaniach bielika bardzo pomogli mu członkowie rodziny, którzy natrafili na rannego ptaka podczas spaceru. Dzięki takiej postawie samica bielika została szybko dostarczona do „Ptasiego Azylu”. Leczenie i opieka nad bielikiem trwała prawie rok. A efekt działań jaki został osiągnięty można obejrzeć na filmie poniżej.
 

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w uratowanie życia bielika, który jest naszym „Symbolem narodowym”. Teraz może znów spokojnie szybować w przestworzach.