Asset Publisher Asset Publisher

Odsłonięto tablicę upamiętniającą 100 – lecie niepodległości

W miejscowości Kijowiec (tuż za Kaliłowem) 25 lipca 2018 r. odbyły się uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Dzięki zaangażowaniu i ofiarności setek tysięcy ludzi,  z terenów trzech zaborów, złączonych w jednym celu – wskrzeszenia Państwa Polskiego, mamy wolną i niepodległą Ojczyznę. Dlatego my leśnicy czujemy się wdzięczni za darowaną nam wolność i właśnie dlatego postanowiliśmy uczcić to wydarzenie w 100 rocznicę odzyskania niepodległości, poprzez ufundowanie stosownej tablicy mówi Nadleśniczy Tomasz Bylina.

Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość
i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna
- Jan Paweł II.

- Obecność Matki Bożej w naszym myśleniu, w naszej kulturze, w naszej rzeczywistości, w naszych sercach jest czymś niesłychanie wyjątkowym, bo właśnie dlatego odnajdujemy moc i siłę, kiedy pojawiają się trudności, kłopoty. Matka która zrozumie, nie pozostawi nas bez opieki. Czasami może nie rozumiemy dlaczego w pewnych chwilach przeżywamy takie czy inne trudności, ale Ona nam pomaga żebyśmy to przezwyciężyli.
Wolność naszej Ojczyzny niech będzie dla nas zachętą abyśmy tę wolność, tę niepodległość szanując jak najbardziej jednocześnie przyczyniali się do coraz to piękniejszego rozwoju naszej Ojczyzny. A ten rozwój uzależniony jest od naszego postępowania, od poznawania dziejów naszej Ojczyzny, od naszej modlitwy w intencji Ojczyzny, od naszego zatroskania o to żebyśmy nie przeszkadzali w rozwoju, żeby coraz więcej ludzi było patrzących z pogodą w swoją przyszłość, wiedząc że to co kiedyś przecierpieli nasi ojcowie, to jest ten fundament, na którym teraz chcemy budować tę nową rzeczywistość, ale rzeczywistość otwartą dla każdej i dla każdego z nas, a Boża pomoc niech nam w tym wszystkim towarzyszy – mówił Biskup Antoni Pacyfik Dydycz.

Okolicznościowa tablica została umieszczona na głazie, który znajduje się w godnym miejscu, pośród pomników przyrody. A żeby ją zobaczyć poniżej pokazujemy mapę dojazdową.