Asset Publisher Asset Publisher

Akcja „1000 drzew na minutę”

Wspólnie z uczniami z okolicznych szkół w minionym czasie sadziliśmy drzewka.

W środę 18 kwietnia 2018 r. w Leśnictwie Rudka sadziliśmy drzewka wspólnie z uczniami z Niepublicznej Szkoły im. Jana Korczaka w Białej Podlaskiej. Instruktażu udzielił leśniczy Lesław Kluz i Nadleśniczy Tomasz Bylina. Każdy posadził swoje drzewko.

W piątek 20 kwietnia 2018 r. wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Ciciborze Dużym sadziliśmy drzewa w Leśnictwie Szadek. Uczniowie dowiedzieli się od Leśniczego Jana Lempaszka jak prawidłowo należy sadzić drzewka i jak ważne jest to dla przyszłych pokoleń.

W środę 25 kwietnia 2018 roku sadziliśmy drzewka w Leśnictwie Szadek wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Grabanowie oraz  w Leśnictwie Kniejówka z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Hrudzie.

Uczniom, nauczycielom i opiekunom serdecznie dziękujemy za wspólną sadzenie drzew w ramach akcji „1000 drzew na minutę”.

Sadzenie drzew jest szlachetnym zajęciem, sprawia zadowolenie jeszcze wiele lat później        - Karen Blixen (z książki Pożegnanie z Afryką)

Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza, że w ciągu minuty jest posadzonych ich aż tysiąc. Dzięki temu lasów w Polsce przybywa.

Lesistość w Polsce wynosi obecnie ok. 30 proc., a tuż po II wojnie światowej wynosiła niespełna 21 proc.

Pod względem powierzchni lasów (9215 tys. ha) Polska znajduje się na 6. miejscu, natomiast pod względem wielkości zasobów drzewnych (2491 mln m3) na 4. miejscu wśród krajów Unii Europejskiej.