Aktulaności Aktulaności

XVII Parada Bocianów w Janowie Podlaskim

Tradycyjnie, pierwszego czerwca w Janowie Podlaskim młodzież, dzieci i dorośli wzięli udział w „Paradzie bocianów".

Młodzież w kolorowych strojach, z wizerunkami bocianów, z ruchomymi imitacjami gniazd oraz platform bocianich, przeszła w barwnym korowodzie ulicami miejscowości. Dopełnieniem były piękne transparenty z zabawnymi napisami oraz głosy trąbek. Jest to niezwykła inicjatywa,  która zwraca uwagę na ochronę przyrody i poszanowanie dla tych pięknych ptaków związanych z polską kulturą i tradycją. W trakcie imprezy na hali sportowej Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II  nagrodzono najciekawsze imitacje platform bocianich wykonane przez uczniów.

Podsumowaliśmy również coroczną akcję realizowaną przez Nadleśnictwo Biała Podlaska wspólnie z Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II i Parkiem Krajobrazowym „Podlaski Przełom Bugu" i Towarzystwem Przyrodniczym „Bocian".

Nagrody otrzymali: I miejsce Karolina Perzyńska, II miejsce: Mikołaj Cieśluk, III miejsce: Dagmara Czuchan, pozostali nagrodzeni uczniowie: Klaudia Kaliszuk, Wiktoria Marcyniuk, Aleksandra Sidoruk, Izabela Czapska, Natalia Miszczuk, Bartłomiej Klimczuk, Ernest Lange.

Nagrodzonym gratulujemy i zapraszamy za rok w czerwcu, na kolejną odsłonę tej imprezy.