Aktulaności Aktulaności

Relacja z wydarzenia w Roskoszy

W ramach zawartego porozumienia pomiędzy Nadleśnictwem Biała Podlaska i PGL LP CILP oraz promocji Lasów Państwowych, w dniu 31 lipca br. w ECKiW OHP w Roskoszy, odbyło się wydarzenie pn. "Od nasionka do drzewka w raamach wspólnych obchodów 102 rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej  w 1920 roku i współpracy Nadleśnictwa Biała Podlaska z Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy, 23 Bialskim Batalionem Lekkiej Piechoty WOT i Bialskim Batalionem Polskich Drużyn Strzeleckich".

Licznie zgromadzeni goście, mieszkańcy okolicznych miejscowości, poczty sztandarowe, po zakończeniu uroczystości patriotycznej, wzięli udział w degustacji dziczyzny i innych wyrobów z lasu - #Dobrezlasu.
Projekt „Dobre z Lasu”, realizowany przez Lasy Państwowe, ma na celu promowanie dziczyzny, miodów oraz płodów runa leśnego pochodzących z polskich lasów. Jednym z celów projektu jest umożliwienie dostępu do ekologicznej, naturalnej i zdrowej żywności. Realizacja tego zadania jest możliwa dzięki prowadzonej przez polskich leśników zrównoważonej i wielofunkcyjnej gospodarki leśnej. Pozwala ona na korzystanie z dóbr, które daje las, bez wyrządzania mu szkody i zaburzania naturalnej harmonii.


Wszystkim degustatorom bardzo smakowało!