Aktulaności Aktulaności

Pielgrzymowaliśmy do Kodnia

      Dnia 18 czerwca 2016 r. pracownicy naszego Nadleśnictwa mieli okazję uczestniczyć w V PIELGRZYMCE LEŚNIKÓW I MYŚLIWYCH PODLASIA WRAZ Z RODZINAMI DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ KODEŃSKIEJ "KRÓLOWEJ PODLASIA", której organizatorami byli: Nadleśnictwo Chotyłów oraz ORŁ i ZO PZŁ Biała Podlaska.
      Pielgrzymowanie rozpoczęło się od przemarszu z pocztami sztandarowymi spod Bazyliki na Kalwarię, gdzie odprawiona została Msza Święta, podczas której oprawę muzyczną zapewnili sygnaliści z RDLP w Lublinie.
    W Pielgrzymce uczestniczyli: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska Andrzej Konieczny, Dyrektor RDLP w Lublinie Jerzy Sądel, Zastępca Dyrektora ds. ekonomicznych Grzegorz Lenart, Naczelnik Wydziału Gospodarki Drewnem Monika Chabuda, Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk.
      Pozostałymi uczestnikami byli: leśnicy z terenu RDLP w Lublinie wraz z rodzinami, myśliwi kół łowieckich z okręgu bialskiego, emeryci i kombatanci leśni, przedstawiciele służb: Policji, Straży Granicznej, Służby Więziennej oraz Straży Pożarnej, jak również przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej. Po uroczystej Mszy Św. odprowadzono Obraz Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia i rozpoczęła się biesiada myśliwska na terenach rekreacyjnych przy kodeńskiej Kalwarii.