Aktulaności Aktulaności

Obiekty edukacyjne

Nadleśnictwo Biała Podlaska prowadzi działalność edukacyjną społeczeństwa lokalnego, proponuje także aktywny kontakt z przyrodą - turystykę.

Nadleśnictwo Biała Podlaska prowadzi szeroko rozumianą działalność edukacyjną społeczeństwa. W ramach tej działalności prowadzone są różnego rodzaju zajęcia  dla dzieci, młodzieży w postaci prelekcji i prezentacji multimedialnych, konkursów, wystaw czy zajęć praktycznych. Zajęcia edukacyjne  z dziećmi i młodzieżą odbywają się w izbie  edukacyjnej oraz w szkółce leśnej Rudka.  Oprócz tych zajęć  nadleśnictwo organizuje stoisko w czasie trwania festynów, dożynek, odpustu parafialnego, makulatury za drzewko promując w ten sposób walory przyrodniczo- turystyczne dla pozostałych grup wiekowych.

Należy tu wspomnieć, że zajęcia edukacyjne w Nadleśnictwie Biała Podlaska nie są nowością. Od wielu lat uczestniczymy w różnego rodzaju pogadankach organizowanych w przedszkolach czy szkołach. Pracownicy Nadleśnictwa nigdy nie odmawiali na zaproszenia związane z przedstawieniem tego co „w lesie piszczy".