Aktulaności Aktulaności

LUBLIN Z RODZINĄ

W minioną niedzielę (21.05.2017) pracownicy Nadleśnictw Biała Podlaska, Biłgoraj i Sobibór reprezentowali RDLP w Lublinie na siódmej edycji Rodzinnego Rajdu Rowerowego "Lublin z Rodziną".

Rajd rozpoczął się na Placu Łokietka w Lublinie, a na mecie nad Zalewem Zemborzyckim (Ośrodek "Słoneczny Wrotków") na cyklistów czekało wiele atrakcji promujących walory przyrodnicze lubelskich lasów.

Pracownicy Nadleśnictwa Biała Podlaska w składzie: Danuta Chalimoniuk i Jarosław Mydlak, przedstawiali walory wszystkich nadleśnictw wchodzących w skład RDLP w Lublinie .

Najmłodszym cyklistom i pozostałym zainteresowanym przeprowadzono: quizy i konkursy. Za prawidłowe odpowiedzi wręczano drobne upominki (foldery, przypinki, kartki, długopisy i inne gadżety) promujące poszczególne jednostki.

Uczestników rajdu najbardziej zainteresowały ścieżki rowerowe, co nie budzi zdziwienia. Otrzymali oni mapki z przebiegiem tras rowerowych, które z pewnością ułatwią poznawanie nowych leśnych obszarów Lubelszczyzny.

Swoje stoisko wystawił również Poleski Park Narodowy i Roztoczański Park Narodowy.

Od samego początku impreza współorganizowana jest przez: Prezydenta Miasta Lublin, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Stowarzyszenie Rowerowe, Region Środkowo-Wschodni NSZZ "Solidarność", Fundację "Ruchu Solidarności Rodzin", firmę POLBRUK S.A. oraz przez lubelską policję, która promuje aktywny a zarazem bezpieczny wypoczynek.