Aktulaności Aktulaności

Leśnicy podczas aktu zawierzenia miasta Biała Podlaska św. Michałowi Archaniołowi z Góry Gargano

W Białej Podlaskiej gościła figura św. Michała Archanioła z Góry Gargano. Podczas wizyty zawierzono miasto i parafię pod opiekę świętego.

Przez 3 dni w Białej Podlaskiej gościła figura świętego Michała Archanioła. Święty Michał jest archaniołem, którego wierni przyzywają w walce przeciw siłom zła. Wierzą, że pomaga odnaleźć wewnętrzne światło.

Centralne uroczystości odbyły się w niedzielę 3 czerwca 2018 r. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą o godz. 11.30 w parafii św. Michała w Białej Podlaskiej. Następnie w procesji figura została przeniesiona na Plac Wolności, gdzie odbyła się najważniejsza część uroczystości - akt zawierzenia miasta oraz pożegnanie figury.

Figurę niosło wiele osób, w tym również przedstawiciele Nadleśnictwa Biała Podlaska w składzie: Tomasz Bylina (Nadleśniczy), Łukasz Szubiczuk (Zastępca Nadleśniczego), Andrzej Bubakiewicz (Leśniczy), Katarzyna Kulicka (Specjalista Służby Leśnej).
 

Prezydent Dariusz Stefaniuk zawierzył miasto opiece świętego Michała Archanioła,
co możecie zobaczyć na stronie 
lub poniżej : 

Galerie zdjęć znajdziecie na stronach:Święty Michał wielokrotnie objawiał się na ziemi, do pierwszego objawienia doszło pod koniec V wieku.
(…) Ja jestem Archanioł Michał, stojący przed obliczem Boga. Grota jest mnie poświęcona; ja jestem jej strażnikiem. Tam, gdzie się otwiera skała, będą przebaczone grzechy ludzkie. Modlitwy, które będziecie tu zanosić do Boga, zostaną wysłuchane.W miejscu najbardziej znanego z objawień znajduje się jedyna świątynia na ziemi, która nie została poświęcona ręką człowieka. Zrobił to sam Archanioł. O tym możecie przeczytać <tutaj>.

Góra Gargano w południowych Włoszech przyciąga ludzi. Gospodarzami tego miejsca od 1996 roku są polscy księża ze Zgromadzenia św. Michała Archanioła – michalici, którzy świadczą całodzienną opiekę duchową.