Aktulaności Aktulaności

"Makulatura na drzewo" - podsumowanie

Z roku na rok przedsięwzięcie nabiera coraz większego rozgłosu.

         W przedświątecznym tygodniu Nadleśniczego Nadleśnictwa Biała Podlaska odwiedził wiceprezes Stowarzyszenia Wojewódzkiej Organizacji Świętego Michała wręczając podziękowanie za wspieranie od samego początku Akcji "Makulatura na drzewo".

            Podczas akcji przeprowadzonej 25 listopada 2016 r. o której pisaliśmy >>> tutaj Nadleśnictwo Biała Podlaska wydało około 2 tysięcy sadzonek drzew i krzewów leśnych pochodzących ze szkółki leśnej w Leśnictwie Rudka. Sadzonki zostały dostarczone przez pracowników Lasów Państwowych na miejsca zbiórek makulatury. Na Placu Wolności i placu parafii przy ul. Długiej zebrano ponad 14 ton makulatury.

            W kategorii szkół zwycięską jest SP Nr 4 w Białej Podlaskiej, z której uczniowie dostarczyli najwięcej makulatury (prawie 7 ton). Drugie miejsce zajęło PG Nr 2 w Białej Podlaskiej, a laureatem trzeciego miejsca okazał się Zespół Szkół w Czernicu oddalonym o około 100 km od Białej Podlaskiej.

            Z kolei w kategorii klas zwyciężyła klasa 6 z SP Nr 4, drugie miejsce zajęła klasa 2c z PG Nr 2, a trzecie miejsce klasa 3 z SP Nr 4.

            Do zwycięskich szkół oraz klas trafiły atrakcyjne nagrody, które dostarczyli członkowie Wojewódzkiej Organizacji św. Michała.